Acai bowl po polsku

Acai bowl to brazylijskie danie, które kilka lat temu zrobiło gigantyczną, światową karierę. Jego bazę stanowią pełne witaminy C jagody acai – można kupić je mrożone w sklepach ze zdrową żywnością. Są pyszne, zdrowe, ale po pierwsze transportowane z drugiego końca świata, po drogie drogie, po trzecie, jeżeli nie mieszkacie w dużym mieście, trudne do kupienia. Ale mamy w polskiej kuchni świetny zamiennik, którego możecie użyć do stworzenia lokalnej wersji tego dania: mrożone leśne jagody, ewentualnie mrożone borówki (ja osobiście wolę kolor jagód).

Składniki na dwie porcje:

  • woreczek mrożonych leśnych jagód lub borówek,
  • 1 większy, dojrzały banan (może ale wcale nie musi być zamrożony),
  • płatki owsiane (ja tradycyjnie dodaję na oko, ale strzelałabym, że to będzie jakieś 100 – 150g),
  • odrobina mleka roślinnego (ok. 50 ml)
  • mrożone lub świeże maliny,
  • 2 łyżki masła orzechowego.

Przepis, jak to u mnie jest super prosty: wrzucamy do blendera wszystko poza malinami i masłem orzechowym. Mleko najlepiej dodawać stopniowo, aby kontrolować gęstość. Na koniec dekorujemy miskę malinami i masłem. Wiecznie głodni mogą jeszcze dodać granolę.

Kopen Ceftin Zonder Recept Online

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Jeżeli jako pierwsza / pierwszy chcesz wiedzieć o najważniejszych premierach, wyjazdach, spotkaniach czy produktach, to zostaw mi swój adres mailowy. Obiecuję nie zaśmiecać Twojej skrzynki mailowej :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *