Jacek Jelonek, Oliwer Kubiak i Magdalena Niewelt: Love Story Called Life

Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak poznali się w programie Finding Prince Charming, czyli randkowego reality show dla mężczyzn nieheteronormatywnych. Od tego czasu obydwoje robią w mediach wiele na rzecz środowiska LGBTQ+. Jacek po raz pierwszy w historii polskiej edycji programu Taniec z Gwiazdami zatańczył w parze jednopłciowej.

W tym roku Jace i Oliwer z pomocą adwokat Magdaleny Niewelt wydali pierwszy w Polsce komiks edukacyjno prawny: „Love Story Called Life”. Jest adresowany przede wszystkim do osób LGBTQ+, ale moim zdaniem może być wielką pomocą dla każdego z nas, bez względu na orientację. Wielu z nas wydaje się, że prawo nas nie dotyczy, a jednak reguluje ono każdy obszar naszego życia, nawet miłość i związki.

Dlatego dobrze znać nasze prawa, które wcale nie są tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Czy wiedzieliście na przykład, że po rozstaniu, nawet jeżeli nie byliście w związku małżeńskim, podział majątku może regulować prawo? Cała publikacja obrazuje też, że kwestia małżeństwa czy hetero czy homoseksualnego, to nie tylko kwestia nazwy i symbolu, ale szereg konsekwencji prawnych, o których na co dzień nawet nie myślimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *