Jowita Michalska: już dziś mój AI i twój AI mogą iść ze sobą na randkę!

Jowita Michalska to założycielka fundacji Digital University, specjalista od technologii przyszłości i Cyfrowa Ambasadorka Unii Europejskiej. Ja nazywam ją też chodzącą encyklopedią wiedzy na temat AI.

Partnerem dzisiejszego odcinka jest marka Pandora, której najnowsza kampania #BeLove zachęca do spojrzenia na miłość szerzej niż tylko z romantycznej perspektywy. Właśnie to stanowiło dla mnie inspirację do stworzenia kilku specjalnych odcinków podcastu, w których razem ze wspaniałymi gościniami zgłębiam temat miłości.

Pandora zainspirowała mnie do tego, żeby popatrzeć na temat miłości bardziej kompleksowo niż dotychczas. Dlatego w ramach tego cyklu pojawiają się rozmowy, których może nie do końca moglibyście się spodziewać. Jednym z takich tematów jest właśnie wykorzystanie nowych technologii w tak, wydawałoby się nietechnologicznym obszarze, jakim jest miłość. Ale czy napewno on jest nadal taki nietechnologiczny?

Według danych z najnowszej ankiety* 14% przedstawicieli gen Z w Stanach Zjednoczonych przyznaje się do wykorzystania AI w randkowaniu. Zastanawiacie się jak? Już dawno przeskoczyliśmy ten etap, kiedy to sztuczna inteligencja mogła podpowiedzieć nam, jak poprawić swoje bio w aplikacji, czy jakim zdaniem najlepiej rozpocząć konwersację. Dzisiaj mój AI i twój AI mogą pójść ze sobą na randkę i ocenić, czy bylibyśmy dobraną parą, czy nie.

Obiecuję, ta rozmowa wywoła w was sporo emocji.

Od teraz możecie współtworzyć ten podcast dzięki wsparciu w serwisie Patronite. Dziękuję matronkom za wsparcie podcastu: Ada Kruk, Zuza Myszke.

*https://www.newyorker.com/magazine/2024/04/22/annie-bot-sierra-greer-book-review-loneliness-and-company-charlee-dyroff

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *