Marta Majchrzak: przyjaźń między kobietami jest trudna

Marta Majchrzak jest psycholożką społeczną, autorką badań o siostrzeństwie i właścicielka pracowni badawczej herstories.

Partnerem dzisiejszego odcinka jest marka Pandora, której najnowsza kampania #BeLove zachęca do spojrzenia na miłość szerzej niż tylko z romantycznej perspektywy. Właśnie to stanowiło dla mnie inspirację do stworzenia kilku specjalnych odcinków podcastu, w których razem ze wspaniałymi gościniami zgłębiam temat miłości.

Pandora zainspirowała mnie do tego, żeby popatrzeć na temat miłości bardziej kompleksowo niż dotychczas. Dlatego w ramach tego cyklu pojawiają się rozmowy, których może nie do końca moglibyście się spodziewać. Jednym z takich tematów jest dzisiaj właśnie miłość siostrzana między kobietami.

Czy kiedy myślisz o kobiecej przyjaźni czujesz, że to dla ciebie ważna wartość, ale równocześnie nie jest ci w niej łatwo? Nie jesteś jedyna. Marta przeprowadziła badania na temat siostrzanego wsparcia między kobietami i jego wyniki pokazują, że nie jesteś sama w tym odczuciu. Czas powiedzieć to głośno: nam wszystkim nie jest łatwo. Jednak to kobiece wsparcie jest dla nas jedyną drogą ku temu, aby poprawić sytuacje tych i przyszłych pokoleń. Warto więc pracować nad swoim rozumieniem i realizowaniem idei siostrzeństwa.

Sześć na dziesięć kobiet pomiędzy 18. a 24. rokiem życia czuje, że inne kobiety cieszą się z ich porażek. Jak wspólnie możemy to zmienić?

Dziękuję matronkom za wsparcie podcastu: Ada Kruk, Zuza Myszke, Magdalena Kurowska, Monika Warężak i Monika Kula.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *